Gdy oglądamy stare zdjęcia, z których patrzą na nas dystyngowani panowie i eleganckie damy w długich sukniach, trudno jest nam wyobrazić sobie, że byli kiedyś dziećmi. Tymczasem oni, tak jak każdy z nas, rozbijali kolana, biegając po podwórku, poznawali świat, uczyli się pisać i czytać, zastanawiali się nad tym, kim chcieliby zostać i czy bycie dorosłym będzie fajne. Niektórzy z nich wyrośli na przywódców, inni na wielkich artystów lub zdolnych wynalazców. Chcesz dowiedzieć się, jak wyglądało życie jednego z nich?

KSIĄŻKA „BYĆ JAK IGNACY”

IgnacyŁukasiewicz

Widzicie tego statecznego pana? Nie dajcie się zwieść pozorom. To był prawdziwy pasjonat opętany ideą nauki. Uwielbiał poznawać świat i jego tajemnice. Pokonał daleką drogę i mnóstwo przeszkód, by zrealizować swoje marzenia. Gdyby nie jego pasja i upór, życie mogłoby wyglądać dzisiaj zupełnie inaczej.

Majka

Bycie bardzo grzeczną dziewczynką jest trochę nudne. Lepiej być grzeczną, ciekawą świata dziewczyną. Majka nie ustaje w zadawaniu pytań i używa swego sprytu oraz pomysłowości. Wierzy, że któregoś dnia odkryje dzięki temu wielką tajemnicę. Bo choć Majka jest drobną ośmiolatką, to głowę ma nie od parady!

Tomek

Gdy ma się dziesięć lat, wszystko wydaje się interesujące, ale tylko przez chwilę. Na wakacjach u babci Tomka ratuje Internet i gry w komórce, dopóki… dopóki na strychu nie odkryje pewnej lampy. To ona sprawia, że wszystko się zmienia, a Tomek musi stanąć na wysokości zadania, by pomóc siostrze i nowemu przyjacielowi.

Przeżyj wspaniałą przygodę

Wybierz się do świata Ignacego Łukasiewicza z Majką i Tomkiem.

Komiks

Tajemnicza walizka

ZABIERZ ZE SOBĄ KOMIKS DOKĄD ZECHCESZ!

Możesz przeczytać historię Ignacego na komputerze lub ściągnąć aplikację na komórkę lub tablet. Wystarczy, że klikniesz w jeden z poniższych linków.