Media
Image
Fundacja PGNiG

Fundacja PGNiG

 

Kim jesteśmy?

Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza od lat pomaga wspierać dziedzictwo narodowe, kulturę, naukę, oraz edukację. Fundacja ma również na celu poznawanie historii ojczystej, budowanie tożsamości narodowej oraz sławienie pamięci polskich bohaterów.

Naszą inspiracją jest patron Fundacji - Ignacy Łukasiewicz. Sam był nie tylko naukowcem i przedsiębiorcą, który stworzył podwaliny pod przemysł naftowy w Europie, ale również, społecznikiem i patriotą. Powiedział kiedyś „To trudna sztuka być bogatym, a również i wielka odpowiedzialność”. Słowa te przyświecają działaniom Fundacji na wszystkich obszarach, a jest ich naprawdę dużo.

najważniejsze obecnie projekty przez nas prowadzone to:

Rozgrzewamy Polskie serca - wspieramy weteranów
Rozgrzewamy Polskie Serca

Pod tym szyldem wspieramy weteranów, organizujemy projekty edukacyjne, a także działamy w sferze kultury. Oprócz przywracania pamięci pomagamy również konkretnym ludziom.

Powietrze bez Śmieci - akcja
Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci

Smog to problem, który niestety dotyczy całej Polski. Postanowiliśmy szerzyć wiedzę na ten temat tworząc społeczną kampanię edukacyjną. W jej ramach prowadzimy działania skierowane do szkół podstawowych i gmin, a wspiera nas w tym znany dziennikarz – Radek Brzózka.

Być jak Ignacy - akcja
Elementem naszych działań jest też program „Być jak Ignacy”, którego drugą edycję właśnie przeprowadzamy.

Program skierowany jest do dzieci i młodzieży, bo właśnie im najbardziej potrzebne są dobre przykłady, na których mogliby się wzorować oraz przekonanie o tym, że warto wierzyć we własne siły i marzenia.

W tej edycji zachęcamy szkoły do tworzenia Naukowych Kół Ignacego udostępniając im materiały edukacyjne poświęcone niezwykłym postaciom polskiej nauki. Przedstawimy dorobek: Mikołaja Kopernika, Marii Skłodowskiej-Curie, Kazimierza Prószyńskiego oraz Stefana Drzewieckiego.

W ten sposób zaspakajamy nie tylko dziecięcą pasję wiedzy, ale też kształtujemy u najmłodszych postawę patriotyczną.