O PROGRAMIE
Być jak Ignacy „Potęga Wody” to IX edycja programu oświatowego dla klas 1-6 szkół podstawowych, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.
W tym roku uczniowie z pomocą Ignacego, robota Blu oraz ciekawych gości nauczą się pracować metodą naukową i dowiedzą się, jak stawiać trafne pytania badawcze, formułować hipotezy, a następnie je weryfikować! Uczestnicy zdobędą wiedzę o niezwyklej cząsteczce zbudowanej z dwóch atomów wodoru i jednego atomu tlenu. Woda to matryca życia, dlatego w tej edycji będziemy poznawać jej właściwości, rolę i zjawiska jakim podlega!
AKTUALNOŚCI
EkoCzynni dla klas 7-8
Zapraszamy na grudniowy webinar
NAUKOWE KOŁA IGNACEGO!
Fizyka wody – eksperymenty
Projekt edukacyjny bez tajemnic
Listopad z programem „Być jak Ignacy”
Zainspiruj się Ignacym
Szkolny kącik do eksperymentów
ZASADY
Na czym polega konkurs „Być jak Ignacy”?
Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (klasy 1-6) i polega na prowadzeniu zajęć w kole naukowym inspirowanych otrzymanymi scenariuszami zajęć. Materiały edukacyjne dostosowane są do wiedzy i umiejętności uczniów z dwóch grup wiekowych:
W IX edycji dla uczestników przygotowano 5 fascynujących etapów dotyczących wody – jej znaczenia, właściwości oraz praw, jakim podlega. Uczestnicy programu otrzymują materiały edukacyjne, dzięki którym mogą przeprowadzić wiele niezapomnianych lekcji. Kluczowym etapem konkursu jest stworzenie autorskiego projektu naukowego w szeroko pojętem tematyce wody.
Jak zgłosić się do programu?
Zarejestruj konto na stronie bycjakignacy.pl
Wypełnij formularz zgłoszeniowy
Sprawdź, czy materiały są już dostępne
KONKURS DLA KÓŁ NAUKOWYCH
Na czym polega?
Programowi towarzyszy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Aby wziąć w nim udział, należy zarejestrować koło naukowe (od 2 do 30 uczniów + od 1 do 2 nauczycieli) i zrealizować 5 bloków tematycznych inspirowanych materiałami edukacyjnymi. Dodatkowo na uczestników czekają mini-granty za najciekawsze realizacje poszczególnych bloków i tytuł Naukowego Koła Ignacego!
Najwyżej punktowanym zadaniem jest praca konkursowa, którą należy wykonać do 31 marca 2025 r. Aby ją wykonać należy zaplanować i przeprowadzić autorski projekt naukowy o tematyce wody. Praca konkursowa polega na przygotowaniu filmu z realizacji tego projektu.
Laureatami konkursu zostaną koła naukowe, które otrzymają największą liczbę punktów. Na ostateczny wynik składają się punkty zdobyte za wykonane zadania oraz punkty przyznane za pracę konkursową.
Szczegółowe informacje o punktacji i wymogi dotyczące pracy konkursowej znajdują się w Regulaminie konkursu.
NAGRODY W KONKURSIE
W IX edycji przyznanych zostanie 30 mini-grantów dla Naukowych Kół Ignacego!
Nagrodzone zostaną po 3 koła z najwyżej ocenionymi raportami etapowymi z każdej grupy wiekowej: 1-3 oraz 4-6.Wysokość mini-grantu to 1000 zł.
W IX edycji przyznanych zostanie także aż 20 tytułów Naukowej Szkoły Ignacego!
Nagrodzonych zostanie po 10 kół z największą ilością punktów z każdej grupy wiekowej: 1-3 oraz 4-6. Dodatkowo spośród nich zostanie wyłoniona Szkoła Roku 2025!
Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody finansowe oraz rzeczowe!
Za uzyskanie tytułu Naukowej Szkoły Ignacego:
Dla szkoły:
I-V miejsce – nagroda w wysokości 8 000 zł
VI-X miejsce – nagroda w wysokości 4 000 zł
Dla nauczyciela:
I-V miejsce – nagroda w wysokości 3 000 zł
V-X miejsce – nagroda w wysokości 2 000 zł
Za uzyskanie tytułu tytułu Szkoły Roku 2024/2025:
Dla szkoły:
10 000 zł
Dla nauczyciela:
5 000 zł
NAJCZĘSTSZE PYTANIA
PATRONI
© 2024 Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza